מלגזות דיזל

מלגזות הן הדרך הנפוצה והטובה ביותר לשנע סחורות בעלות משקל כבד. ישנם מספר סוגי של מלגזות שהשוני העיקרי בהן הוא מקור האנרגיה שלפיו הם עובדות: ישנן מלגזות דיזל, מלגזות חשמליות, מלגזות גז ומלגזות בנזין.

המלגזות הראשונות שהומצאו הן מלגזות שפועלות על דלק, בניהן מלגזות דיזל בעלות מנוע בעירה פנימי הפועל באמצעות סולר. למלגזות דיזל מערכות הידראוליות, מערכת פליטת עשן, מערכת אספקת דלק וקולט גיצים. במלגזות הדיזל החדשות שמים דגש על מבנה ארגונומי שמקל על הפעלת המלגזה ועל מערכות שימנעו זיהום אוויר.

בשל מקור הבעירה שלהן מלגזות דיזל זקוקות לטיפול שוטף הכולל: החלפת שמנים והחלפת פילטרים. גלגלי מלגזות דיזל בדרך כלל גדולים יותר ואלסטיים, ובכך מאפשרים למלגזה לנוע בקלות על האדמה ולהתמודד עם תנאים קשים כמו אדמה בוצית וכו'.

מלגזות דיזל חזקות ויציבות, הן יכולות לגרור ולסחוב משקלים כבדים. מהירות הנסיעה של מלגזות דיזל גבוהה יותר משל מלגזות חשמליות והדרך שהיא יכולה לעבור גם כן גדולה יותר. מלגזות דיזל אמידות מאוד ועובדות בכל תנאי מזג אוויר ומהוות כלי מרכזי לעבודות חקלאות או בנייה בימי החורף. מלגזות דיזל יכולות לתפקד היטב גם בתנאים קיצוניים של אבק, גשמים חזקים וסופות חול.

מלגזת דיזל יכולות להרים משקלים רבים, כושר הנשיאה שלהן גדול והן יכולות להרים משקל העולה על 20 טון, מה שמאפשר להן לתת פתרונות לכל סוגי הסחורות. אומנם, מלגזות דיזל מרעישות ופולטות עשן אך יתרונן הגדול הוא בזמן הרב שהן יכולות לעבוד ובכך שהן לא תלויות במקור טעינה. עם מלגזת דיזל אפשר לעבוד ללא הפסקה ולחסוך בזמן רב.