מלגזות חשמליות

המלגזות הראשונות בהיסטוריה יוצרו במלחמת העולם הראשונה והן היו מלגזות דיזל, מאסיביות וגדולות. עם השנים וההתפתחות הטכנולוגית הפכו המוצרים לקטנים יותר וקומפקטיים ובכך גם יוצרו מלגזות חשמליות. מלגזות חשמליות נקראות כך בשל מקור האנרגיה שלהן, למלגזות חשמליות ישנו מצבר הניתן להוצאה וטעינה חשמלית.

מלגזות דיזל יכולות לנשוא סחורות בעלות משקל רב, לעומתן מלגזות חשמליות יכולות להעמיס משקלים של עד 8 או 9 טון. רוב המלגזות החשמליות המצויות בארץ יכולות להרים משקל של כ-3 טון.

בעבודה על משקלים לא גבוהים ובשטח עבודה סגור נעבוד עם מלגזות חשמליות שעדיפות בתנאים אלו וגם הן לא פולטות עשן ולא מזהמות את הסביבה. מלבד השמירה על איכות הסביבה, אנו שומרים גם על הבריאות של עובדינו ומגנים עליהם משאיפת עשן לא בריאה. המלגזות החשמליות שקטות מאוד ומאפשרות לנהג ריכוז גבוהה בעבודה ועל כן מאפשרות עבודה בטוחה יותר.

המלגזות החשמליות בעלות מערכות חכמות ומתקדמות, כושר התמרון שלהן טוב במעברים צרים ובין מדפים. עם הזמן החידושים הארגונומיים שמוסיפות היצרניות למלגזות החשמליות הולכים ומשתפרים לטובת הנהג: מושב אורתופדי ונוח, שדה ראיה גדול ומשופר, ידיות הפעלה נוחות, גגון שמגן מפני השמש ועוד. במלגזות החשמליות המערכות האלקטרוניות משתפרות עם השנים ונוספים למלגזות החשמליות צגי בקרה המכילים מידע שמסייע במניעת תקלות ופתרונן.

עלויות הטיפול השוטף במלגזות חשמליות מועטות, טווח הזמן בין הטיפולים הוא גדול ואין צורך בהחלפת שמנים ופילטרים.