כיצד לתחזק ולשמור על המלגזה כמו חדשה

אם ברשותכם מלגזה חדשה או מלגזת יד שנייה חשוב שנדע לתחזק ולשמור עליה שתישאר תמיד כמלגזה חדשה. אז איך עושים זאת? מלגזה היא כלי מורכב, בעיקר המלגזות החשמליות החדשות ועל כן נעדיף לבחור במוסך מורשה לטיפול במלגזות.

שיגרת הטיפול במלגזה מתחלקת לשלושה חלקים: טיפול יומי, טיפול תקופתי ובדיקות שנתיות.

  • טיפול יומי שיגרתי במלגזה חדשה  ומשומשת:

גם אם מדובר במלגזה חדשה, לפני תחילת עבודה, נבדוק כל בוקר תקינות הצמיגים. נוודא את שלמות המלגזה מבחינה חיצונית, תקינות צופר המלגזה, פעילות מערכת התאורה, שרשראות הרמה, מזלג הרמה והחשוב מכל, מערכת הבלמים. נבדוק את המערכות הבטיחותיות ואת החיבורים בין גלגלי תרני ההרמה.

במלגזות דיזל נבדוק מים במצנן, שמן במנוע, במערכת הבלימה, במצמד ובמערכות ההרמה. נבחן את מערכת הפליטה, ההגה, מערכות אספקת הדלק וקולט הגיצים. במלגזות חשמליות נוודא שלמות מצברים, תקינות כל הכבלים, מערכת הפיקוד וההפעלה האלקטרונית, מערכות ההגה, הבלימה וההרמה ולא נשכח את מצב טעינת המצברים ומפלס המים בהם.

  • טיפול תקופתי שוטף למלגזות שישמרו על המלגזה חדשה לאורך זמן:

אנו ממליצים לכם על ביצוע בדיקות תקופתיות למלגזה:

מלגזות דיזל צריכות לעבור טיפול תקופתי יזום כל 150 שעות. באם העבודה נעשית בתנאים קיצוניים מומלץ להקדים ל-100 שעות עבודה. מלגזות חשמל צריכות לעבור טיפול כל 6 חודשי עבודה ובתנאי עבודה מאומצת רצוי להקדים ולערוך טיפול בכל 4 חודשים.

  • תחזוקה ובדיקות שנתיות:

כל מלגזה חדשה או יד שנייה צריכה לעבור בכל 14 חודשים בדיקת מתקני הרמה על ידי מהנדס מוסמך. בנוסף, נהיגה על מלגזה מחייבת רישוי שנתי על פי חוק, בדיוק כמו ברכב, ע"י מוסך מוסמך לביצוע הטסט, אשר במהלכו נבדקות כלל מערכות המלגזה ומאושרת תקינותה.