מלגזה חשמלית – באילו תנאים היא עדיפה?

המלגזות הראשונות בהיסטוריה נוצרו במלחמת העולם הראשונה והיו מלגזות דיזל, מאסיביות וגדולות. עם התפתחות הטכנולוגיה והפיכת המוצרים לקטנים יותר וקומפקטיים נוצרו המלגזות החשמליות. מלגזות חשמליות נקראות כך בשל מקור האנרגיה המניע אותן: למלגזות חשמליות ישנו מצבר הניתן להוצאה וטעינה חשמלית. באילו תנאים נעדיף לבחור במלגזה חשמלית?

מלגזות דיזל יכולות להרים סחורות בעלות משקלים גבוהים מאוד, לעומתן מלגזות חשמל יכולות היום להעמיס משקלים של עד שמונה או תשעה טון. רוב מלגזות החשמל המצויות בארץ מרימות בממוצע כשלושה טון. אם המשקל מספיק לנו ואנחנו עובדים בשטח סגור שמגן על כבלי החשמל של המלגזות החשמליות מרטיבות או אבק קיצוני, נוכל להיעזר במלגזה חשמלית שאינה מרעישה ואינה פולטת עשן.

מלבד השמירה על איכות הסביבה , הרווח הנוסף הוא הרווח הבריאותי והקטנת החשיפה של העובדים ונהג המלגזה לפליטת עשן. המלגזות החשמליות בפעולתן השקטה מאפשרות יכולת ריכוז מוגברת של נהג המלגזה ועל כן מאפשרות עבודה בטוחה יותר.

המלגזות החשמליות הן בעלות מערכות חכמות ומתקדמות- הן בנויות כך שכושר התמרון שלהן טוב במעברים צרים ובין מדפים. בנוסף, עם הזמן החידושים הארגונומיים שמוסיפות היצרניות למלגזות החשמליות הולכים ומשתפרים לטובת הנהג: מושב אורתופדי מרווח, שדה ראיה משופר, ידיות הפעלה נוחות, גגון שמסנן קרני שמש מזיקות ועוד. המערכות האלקטרוניות במלגזות החשמליות הולכות ומשתפרות עם השנים ונוספים למלגזות החשמליות צגי בקרה ומידע המכילים מידע בזמן אמת המסייע במניעה ובפתרון תקלות .

עלויות הטיפול השוטף במלגזות החשמליות מועטות, מרווחי הזמן בין הטיפולים למלגזה חשמלית גדולים ואין צורך בהחלפה של מסננים או שמנים. בעבודה בתוך מפעל, באמצעות הבחירה במלגזות חשמליות, נרוויח רווח בטיחותי, בריאותי, וידידותי לאיכות הסביבה ונשכיל לעבוד עם כלי הרמה חכם, שקט ובעל חידושים טכנולוגיים.