שמירה על תקינותם של מלגזות חשמליות

חברת המלגזות קלרק השיקה את המלגזה הראשונה כבר בשנת 1917 והפכה את עולם שינוע הסחורות הגדולות לקל מתמיד. בחלוף השנים וההתקדמות הטכנולוגית, מלגזות הדיזל המסיביות עברו מהפכה גדולה ואת מקומם תפסו המלגזות החשמליות. זיהום האויר והרעש החזק נשכחו ובמקומם ישנם תצוגה דיגיטלית וכפתורים נוחים לשימוש. בעלי המלגזות והמפעלים לא היו צריכים יותר להחזיק מכילי סולר ובמקומם הוצבו מטענים חשמליים משוכללים. המגמה העולמית הירוקה שינתה את התפיסה של חברות גדולות לגבי מלגזות וחברות רבות עברו ממלגזות דיזל למלגזות חשמליות.

עם הצגת כל היתרונות של המלגזות החשמליות עולות השאלות מה החסרונות של המלגזה החשמלית והאם המלגזה החשמלית מצריכה טיפול ואחזקה שוטף יותר ממלגזות הדיזל?

במידה ותשמרו על המלגזות ותערכו טיפולים פשוטים בזמן תחסכו זמן יקר והצורך לגשת למוסך יקטן. במלגזה חשמלית אין צורך בהחלפת שמנים ומסננים אבל צריך לבדוק את כמות המים במצברים. במלגזה חשמלית נוודא כל יום בבדיקה קצרה את תקינות הכבלים, נבדוק את מצב הטעינה , נבדוק שמערכות ההרמה וההיגוי פועלות כראוי. בבדיקה של מספר דקות כל יום נגן על בטיחות הנהג במלגזה החשמלית. חשוב לערוך טיפול למלגזה אחת לחצי שנה במוסך מורשה, מי שיקפיד על טיפולים שוטפים כל ארבע חודשי עבודה ירוויח מלגזה חשמלית שפועלת במצב תקין לאורך שנים.

ישנם בדיקות שיש לערוך כאחת לשנה,הבדיקה הראושנה היא בדיקת רישוי שנתית ובבדיקה השניה נזמין מהנדס מומחה למתקני הרמה שייתן חותמת סופית שמאשרת שהמלגזה החשמלית תקינה. אם נשים דגש לכל הפרטים וההמלצות שנתנו לכם בהחלט תוכלו להנות ממלגזות חשמליות טובות לאורך שנים רבות.