כיצד לבחור מלגזה יד שניה?

באם החלטתם לקנות מלגזת יד שניה ,חשוב שתיקחו בחשבון כמה דברים לפני הבחירה במלגזת הרמה חשמלית או דיזל מיד שניה שיחסכו לכם זמן, כסף וכאב ראש מיותר.

ריכזנו עבורכם מספר עצות מועילות אשר יעזרו לכם לעשות בחירה מושכלת כשמדובר במלגזות יד שניה.

נתחיל בלברר איזו מלגזה אידאלית ביותר עבור העסק שלנו ונערוך מעין "רשימת מכולת" של הנתונים הטכניים הדרושים לנו במלגזת יד שניה שאנו רוצים:

  • כושר הרמה:מה המשקל אותו ארצה להרים עם המלגזה? התשובה לשאלה הזו נעוצה בכובד המרבי של הסחורה המיועדת להרמה.

  • גובה הרמה הינו נתון רלוונטי בבחירה במלגזת יד שניה: שאלו עצמכם מהו הגובה המרבי אליו אהיה מעוניין להרים את המוצרים? לכל מלגזת יד שניה שאבחר יש תורן אחר: תורן דו שלבי, נפתח לשני שלבים ומגיע בממוצע לגובה של 3.5-3.8 מטרים ותורן תלת שלבי, אשר נפתח לשלושה שלבים, מגיע בממוצע לגובה של 4.5-4.8 מטרים.

  • האם מלגזת יד שניה שאני זקוק לה צריכה לעמוד במגבלות של גובה סגור? האם אצטרך בנסיעה לעבור במעבר נמוך, תקרה נמוכה או שמלגזות יד השניה שברשותי צריכות להיכנס למכולה על מנת לפרוק סחורה? אם כן, אבחר בתורן תלת שלבי שהגובה הסגור ("גובה מכונס") שלו נמוך יחסית או בתורן דו שלבי נמוך בעל הרמה חופשית.

  • בבחירה במלגזה מיד שניה עליי להעריך את כלל המגבלות במרחב העבודה במפעל: צפיפות במעברים, צורך לנסוע בין מדפי סחורה. מקום עבודה מוגבל יוביל אותי לבחירה במלגזת 3 גלגלים בעלת רדיוס סיבוב קטן.

כדי להצליח לענות על הנתונים הטכניים חשוב לפנות לחברה ותיקה בעלת ידע ובנוסף, כזו שיש בה מלאי רחב של מלגזות על מנת שיוכלו להתאים עבורך מלגזה יד שניה אשר עונה על צרכייך. אסיף הנדסת מלגזות בעלת ותק שלך 25 שנה וברשותה מגוון רחב של מלגזות עם נתונים טכניים מגוונים.

  • מלגזות דורשות תחזוקה נאותה, בעיקר כשמדובר במלגזות יד שניה שזקוקות לטיפול מקיף. במלגזות יד שנייה דיזל יש צורך בהחלפת שמנים ומסננים ובמלגזות חשמל יש צורך בידע בשמירה על כלל המערכות החשמליות, מילוי מיים מזוקקים במצבר באופן שוטף ועוד. חשוב לבחור מלגזת יד שנייה בחברה בעלת מוסך מורשה, כזה שדאג לשמור על תקינות המלגזה, לתקן בה ליקויים ולשפצה כחדשה.

  • נבחר מלגזות יד שניה שלהן כל המסמכים החייבים בחוק בתוקף: ביטוח, רישוי שנתי ובודק מתקני הרמה.

  • בבחירת במלגזה יד שניה נרצה שיהיה לנו שירות תיקונים אמין, מהיר ומקצועי ולכן בבחירה של מלגזות יד שניה נוודא שישנן ניידות שירות עם אנשי מקצוע ותיקים ומיומנים שיוכלו לאתר בקלות תקלות ולטפל בהן במהירות.